Laserske terapije in njihove prednosti
Laserske terapije in njihove prednosti
Z laserskimi tretmaji si pomagamo tudi v svetu kozmetike. Neuspešno vrisovanje različnih pigmentacij na obrazu lahko zelo uspešno popravimo ali izbrišemo s postopkom laserskega odstranjevanja pigmentacije. Zelo uspešno se zdravi tudi glivična okužba nohtov, ki sodi med eno najtrdovratnejših okužb.
Lasersko odstranjevanje obrvi
Lasersko odstranjevanje obrvi
Sodoben način odstranjevanja tetovaž poteka z laserji, ki generirajo zelo kratke pulze. Ti povzročijo fotoakustični fenomen, ki pigment razbije v zelo drobne delce, te pa lahko telo odstrani. Pri tem se sprosti veliko energije, ki bi lahko povzročila poškodbo tkiva, zato je pomembno, da pigment odstranjujemo kontrolirano, postopoma in z laserjem najboljše kvalitete.
Lasersko odstranjevanje obrvi
Kako poteka lasersko odstranjevanje pigmentacije na obrveh ali obrazu?
Na tretma pridete nenaličeni. Med postopkom je treba nositi kovinska zaščitna očala. Vsak laserski strel občutimo kot tlesk z elastiko. Kožo med terapijo hladimo s hladnim zrakom. Potrebna sta dva prehoda, med katerima počakamo 10 minut. Vsak prehod traja manj kot minuto.
Kdaj bo mikropigmentacija povsem izginila?
Posvetlitev se vidi že takoj po posegu in se izboljšuje v naslednjih tednih. Za trajno odstranitev mikropigmentacij na obrazu so praviloma potrebni 2 do 3 postopki, odvisno od količine pigmenta. Najhitreje dosežemo posvetlitev in izginotje starejših pigmentacij.
Po laserskem posegu
Po postopku bo koža pordela in nekoliko otečena. Priporočamo specifično kremo za nego po posegu in koža se bo umirila v nekaj dneh. Razen te neprijetnosti po laserskem odstranjevanju mikropigmentacije ali japonskih obrvi ni potrebno posebno okrevanje. Po laserju lahko počnete vse kot običajno pred posegom. Lahko se umivate, le namakanje (kopanje, potapljanje) vam odsvetujemo dan ali dva, dokler koža povsem ne okreva. Po laserju se je treba zaščititi tudi pred soncem. Izogibajte se neposrednemu izpostavljanju sončnim žarkom, ne uporabljajte solarija in upoštevajte navodila vašega dermatologa glede nege kože po laserju.
Lasersko zdravljenje glivičnih okužb
Lasersko zdravljenje glivičnih okužb
Glivična okužba nohtov – onihomikoza je ena najtrdovratnejših okužb in jo je težko pozdraviti. Kadar sistemsko zdravljenje s tabletami ali kapsulami ni primerno zaradi neželenih učinkov ali medsebojnega učinkovanja z drugimi zdravili, lahko poskusimo z laserskim zdravljenjem. Z Nd:YAG laserjem pregrejemo noht in nohtno posteljico, kar glivice, ki se nahajajo v nohtu in pod njim poškoduje.
Lasersko zdravljenje glivičnih okužb
Poseg, ki je nekoliko boleč, je treba ponoviti najmanj štirikrat v razmakih enega tedna. Pričakujemo vsaj začasno izboljšanje izgleda glivično okuženega nohta. Lasersko zdravljenje lahko kombiniramo z zdravilnim lakom za nohte.